10 czerwca, 2019

Czy potrzebuje korepetycji?

Jak dobrze rozpoczać przygodę w klasie biologiczno-chemicznej.

Korepetycje najczęściej są rozumiane jako zajęcia dodatkowe dla uczniów którzy mają problemy. Osobiście specjalizuję się w zajęciach dodatkowych, które mają na celu podniesienie poziomu ucznia, zwiększenie jego efektywności nauki, a także przygotowanie w dobry start na studia.

Jeśli masz problemy z bieżącymi tematami z chemii i biologii to korepetycje mają sens, nauczyciel/student/egzaminator pomoże w zrozumieniu bieżących zagadnień i podniesieniu ocen, jednak w mojej ocenie nie ma to żadnego związku z sumiennym przygotowaniem do matury.

Zajęcia przygotowujące do matury powinny dotyczyć uczniów, którzy przede wszystkim dobrze radzą sobie z bieżącym materiałem. Naturalną kolejnością jest rozpocząć od korepetycji aby nadrobić wszystkie zaległości.

W mojej opinii osobiście bardzo żałuję, że nie miałem możliwości korzystać z zajęć wykwalifikowanych korepetytorów uważam, że zdecydowanie tego potrzebowałem. To do czego dochodziłem poprzez wysiłek wielu godzin mogło przyjść łatwiej, a dzięki temu mógłbym skupić się na kolejnych problemach.

Warto zajrzeć na mój profil na e-korepetycje net ?

https://www.e-korepetycje.net/dawidwyrozebski

Kiedy rozpocząć dodatkowe zajęcia?

Zdecydowanie jak najwcześniej! Nawet godzina zajęć z dobrym nauczycielem, który ma pomysł na poprowadzenie edukacji podopiecznego zmieni diametralnie jego sposób nauki i postrzegania problemów. Uważam, że rozpoczęcie współpracy z dobrym nauczycielem już na etapie rozpoczęcia swojej nauki z przedmiotów chemia i biologia w szkole podstawowej może być inwestycją na lata. To na 100% ułatwi naukę w liceum i zrozumienie przedmiotów ścisłych.

 

Jak wybrać korepetytora?

Wybór często pada na egzaminatorów OKE, to bardzo dobry trop. Powinniśmy szukać korepetytorów z polecenia bądź tych polecanych na e-korepetycje.net z bardzo dobrymi opiniami. Pytajcie starszych roczników kto pomógł im w dostaniu się na studia medyczne, to efekty rozliczają skuteczność korepetytorów.

8 0 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.