4 czerwca, 2019

Poprawa matury z biologii i chemii.

Jak podwyższyć wynik z chemii i biologii by dostać się na studia medyczne?

Wielu z uczniów decyduje się na poprawienie matury z biologii i chemii z racji zbyt niskiego wyniku. W mojej ocenie to przejaw ambicji i chęci poprawy swojej sytuacji, przecież nie wszystko w życiu musi wychodzić za pierwszym razem. Zachęcam do tego serdecznie, podwyższajcie swoje wyniki maturalne, pnijcie się do góry. Lepiej pójść na dobre studia, nie jestem zwolennikiem studiów dla studiów. Czemu moja matura poszła źle? Przyczyn nieuzyskania dobrego wyniku może być wiele, a to najczęstsze, z którymi się spotykam prowadząc swoich podopiecznych:
  • Nieświadome podejście do egzaminu i nieznajomość wymagań. Niemożliwym jest zdanie egzaminu jeśli nie przerobimy sumiennie podstawy programowej i setek zadań maturalnych.
  • Zbyt niskie wymagania szkolnych nauczycieli, którzy nie dostosowują poziomu wymagań do aktualnych wymagań na maturze, czy jak w przypadku biologii nie wymagają poprawnego i logicznego formułowania odpowiedzi.
  • Matura z chemii i biologii wymaga sprawnego i szybkiego rozwiązywania zadań. Należy ćwiczyć rozwiązywanie arkuszy NA CZAS.
  • Uczenie się na pamięć. To największy błąd, jeśli umiesz, a nie rozumiesz – POLEGNIESZ.
Jak poprawić wynik matury z biologii i chemii? Praca z dobrym korepetytorem to duże ułatwienie, tutaj zachęcam do współpracy ze mną. Dobrze mieć w cudzysłowie bat nad głową, który wymaga i rozlicza z własnej pracy, dopomina się o zrobienie arkuszy, a także nieustannie szuka luk w wiedzy. Sumienność to klucz, setki zadań i ciągłe powtarzanie materiału. Czy warto iść na studia by poprawić maturę? O tym niedługo!

8 0 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.