4 lipca, 2017

Miejsca na kierunki lekarski, stomatologia i inne

Zajmowanie miejsc, czy to fair?

Cześć wszystkim!

Chciałbym poruszyć problem zajmowania miejsc na studiach medycznych przez osoby, które w rzeczywistości już są pewne, że nie chcą skończyć podjętego kierunku studiów. Apeluję i proszę aby  nie podejmować studiów w przypadku chęci dostania się na inne. Blokowane jest w ten sposób miejsce dla innych osób faktycznie zainteresowanych danym kierunkiem studiów.

 

Niestety taka praktyka jest bardzo często zauważalna na na takich kierunkach studiów jak farmacja, weterynaria, stomatologia czy inne, gdzie lądują osoby z aspiracjami na lekarski. Rozumiem, że jakiś kierunek może nas z czasem do siebie przekonać do siebie itd… Jednak NIE PODEJMUJMY STUDIÓW TYLKO DLA ZAŁATANIA CZASU.

Chcesz się dostać na lekarski? Ciężko pracuj nad tym i skup się na poprawianiu matury i nie rozbijaj się na życie akademickie i maturę jednocześnie.

 

Drugim problemem jest pozostawianie papierów w przypadku dostania się na dany kierunek studiów i nieskładanie rezygnacji w przypadku zakwalifikowania na inne.  W ten sposób tworzą się miejsca widmo i co roku tracimy miejsca, które mogły być zajęte.

 

Liczę na waszą odpowiedzialność i rezygnację z kierunków po zakwalifikowaniu się na swój wymarzony.

 

Udostępnij i nagłośnij akcje jeśli chciałbyś aby limity miejsc były efektywniej wykorzystane, to jest możliwe dzięki odpowiedzialnym i świadomym decyzjom.

 

Dawid Wyrozębski

 

PS Dzisiaj późnym wieczorem zamieszczę analizy progów, a dla poprawiających informacja: zachęcam do zakładania kont na mojej stronie, które pozwalają na oglądanie setek filmów wyjaśniających problematyczne zagadnienia maturalne 🙂

 

Prezentacja strony dwmed.pl i zasada działania:

https://www.youtube.com/watch?v=SAQsUoqBI-I

 

Jeśli matura nie poszła jest jeszcze opcja egzaminów wstępnych na studia medyczne za granicą: https://medycynakoszyce.wordpress.com/

8 0 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.